Unutmayın Son Gün 30 Kasım!

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2’nci taksiti için son ödeme tarihi 30 Kasım olarak açıklandı. Tepebaşı Belediyesi yetkilileri ise emlak ve çevre temizlik vergisinin ödemeleri için hafta sonu da çalışacaklarını belirtti.

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi nasıl yatırılır?

Vergi yükümlülüğü bulunan vatandaşlar, taksitlerini birçok yöntem ile yatırabilecek. Tepebaşı Belediyesi vezneleri hafta içi her gün mesai saatlerinde hizmet verirken, hafta sonlarında da 09.00-16.00 saatleri arasında açık olacağını belirtti. Diğer belediyelerin ise böyle bir hizmet verip vermeyeceği bilinmiyor.

Ayrıca çeşitli gün ve saatlerde mahallelerde tahsilat yapacak olan Tepebaşı Belediyesi mobil vezne tahsilat aracı da vatandaşların hizmetinde olacak. Engelli, yaşlı, sağlık sorunu bulunan ve çeşitli sebeplerle vergisini yatırmak üzere belediyeye gidemeyecek olan vatandaşlar, mobil vezne tahsilat aracı ile ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Mobil vezne tahsilat aracının hangi gün ve saatlerde hangi mahallede hizmet edeceği listelenirken, vatandaşlar 444 44 26 numaralı telefondan Mavi Masa’ya ulaşarak da konu hakkında bilgi alabilecek. Tepebaşı sakinleri Tepebaşı Belediyesi’nin web sitesi üzerinden de online işlemler menüsüne ulaşarak ve Halk Bankası şubelerinden de sicil kodu ile ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecek.

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Translate »
WhatsApp'dan Bize Yazın