Banka Kredisi Faiz İndirimi Neleri Kapsıyor?

Konut kredisi faiz oranları düşecek mi? Bakan Albayrak’ın Enflasyonla Topyekün Mücadele açıklaması faizleri nasıl etkileyecek? Konut kredisi faiz indiriminde gelinen son durum nedir?

Konut kredi faiz oranlarının düşüp düşmeyeceği vatandaşlar tarafından merak edilirken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ açıklaması ile gözler faiz oranlarına çevrildi. 

Star’da yer alan habere göre; Bakan Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamada “Bankalar 1 Ağustos 2018 tarihinden itibaren kullandırmış oldukları kredilerin faiz oranlarına yüzde 10 indirim uygulayacak” demişti. Fakat akşama doğru yapılan açıklamanın sadece işletme kredilerini ve ticari kredileri kapsadığı ortaya çıktı. Yani genel bir indirim yapılmadı ve sadece işletme kredilerini kapsayan bir kredi indirimi yapıldı. Bu haber konut kredisi faiz oranlarının % 0,98 seviyesine çekilmesi anlamına gelmiyor. Ancak yine de genel olarak kredi faiz oranlarında bir kaç puan gerileme yapacağı ihtimali ortaya çıkmış oldu.

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, “Bankalar olarak nominal faiz hadlerinin daha aşağı seviyede olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi

 

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Translate »
WhatsApp'dan Bize Yazın