İnşaat Sektörünün 2019’dan Umudu Büyük!

İnşaat sektörü temsilcileri 2019’a umutla bakıyor. Enflasyonla mücadele programı ve ekonomik reformlar temsilcileri heyecanlandırdı.

Ekonomide hareketli günlerin yaşandığı bu dönemde inşaat sektörü temsilcileri, 2019 yılından umutlu olduklarını söyledi. Enflasyonla mücadele programı ve ekonomik reformların hızla yaşama geçirilmiş olması sektörü umutlandırdı. İşte Sabah Gazetesi’nde yer alan haber…

Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer: 

”Sektörde olumlu hava esecek”

”Türkiye’nin 2019 yılı ekonomisinden beklentimiz olumlu yönde. Dolardaki hareketlilik ve faiz oranlarının düşmesiyle birlikte bu olumlu hava tüm sektörlerde kendisini gösterecektir. Açıklanan enflasyon hedefleri ve enflasyonla mücadele için atılan adımları da yerinde buluyorum. Eğer bu hedefler realize edilirse ekonominin çarkları da dönmeye başlayacaktır.”

Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Evren Gökçöl:

”Gayrimenkulde alım zamanı”

”Hükümet, mali disiplin çerçevesi içinde belli adımlar attı. Bunun ekonomide olumlu dönüşleri olmasını bekliyoruz. Konut sektörü özelinde konuyu ele alacak olursak, şu anda yatırım maliyetleri tam anlamıyla konutlara yansıtılmadı; bu nedenle gayrimenkulde alım yapmak için doğru bir zaman.”

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Translate »
WhatsApp'dan Bize Yazın