Yeşil GYO’ya İflas Davası Açıldı!

Satışlarına 2011 yılında başlanan ve kaba inşaatı henüz tamamlanamayan 6 bin 500 konutluk Innovia 4 projesini hayata geçiren Yeşil GYO aleyhine iflas davası açıldı.

İnşaat sektörünün en büyük firmaları arasında yer alan Yeşil Holding’e bağlı Yeşil İnşaat, Esenyurt’ta inşa ettiği Innovia 4 projesini geçtiğimiz günlerde durdurdu. 

Satışlarına 2011 yılında başlanan ve kaba inşaatı henüz tamamlanamayan 6 bin 500 konutluk Innovia 4 projesi mağdurlarından yeni hamle geldi.

Mağdurlar son dönemde gerek yargı yoluyla gerekse şirketle karşılıklı anlaşarak sözleşmelerini feshederek ödedikleri paraya istinaden aldıkları çeklerin karşılıksız çıkması ve inşaatın tamamen durması nedeniyle Yeşil GYO aleyhine iflas davası açtı.

Mağdurların avukatı Kadir Buz tarafından 14 Kasım 2018 tarihinde Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesinde 2018/1089 dosya numarası ile açılan iflas davasının ilk duruşması için 28.02.2019 tarihine gün verildi. Davanın Mahkeme Başkanı Hasan Aydın, üyeleri ise Murat Yıldız ve Tuba Ayan Doğan. 

Kadir Buz, kamuoyunda Jet Fadıl adıyla tanınan Fadıl Akgündüz’ün mağdur ettiği insanlar tarafından kurulan Caprice Yatırımcılar Derneği’nin avukatlığını da yapmıştı.

Konut mağdurları TBMM’de

İstanbul konut mağdurları Innovia 4 projesi mağduru Özlem Hanelçi’nin düzenlediği organizasyonla Ankara’ya gitti. Innovia Tuzla, Innovia Arifiye, Caprice Gold, Fi Yapı, Bulut İnşaat, Dumankaya İnşaat, Babil Kuleleri ve Termal mağdurlarının katıldığı dev organizasyona katılım yoğun oldu. Sayısı 10 binleri bulan mağdurlar yarım kalmış büyük toplu konut projelerinin mağdur ettiği yüzlerce vatandaşın hakları için komisyon kurulmasını istiyor

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Translate »
WhatsApp'dan Bize Yazın